Nedlastbare innholdspakker er kommet for å bli, men det er spesielt én ting Xbox-sjef Phil Spencer ikke liker ved denne trenden.
– En praksis jeg ikke liker
På Twitter skriver han at han ikke syns noe om eksklusivt innhold som hindrer en spillerbase tilgang til visse ting i spillet.
«Å betale for markedsføring så en annen konsollbase ikke kan spille en del føles ikke som vekst», skriver Spencer i en Twitter-samtale.
Paying marketing funds so another consoles base can't play a piece of content doesn't feel like growth
— Phil Spencer (@XboxP3) December 20, 2016
Annonse
– Hyklersk
Dette har fått flere til å reagere og Xbox-sjefen blir blant annet omtalt som en hykler. Microsoft har som kjent også inngått flere slike avtaler i fortiden og også i nyere tid.
Spencer svarer brukeren @bxrocboy med at Xbox har inngått liknende avtaler, men at han ikke syns noe om dem.
People getting worked up on this, Never said Xbox has never done this, not calling out others, just not practice I like, that's it
— Phil Spencer (@XboxP3) December 23, 2016
Hva syns du om slike eksklusive avtaler konsollprodusentene inngår med spillselskapene?
Kilde:
GameSpot
Annonse
Annonse