Det er ikke ofte vi ser Blue screen of death (BSOD) på en så stor skala – denne dekker en tyve meter høy husvegg.
Den massive BSODen dukket opp i sommer på inngangen til CentralFestival, et handlesenter i Pattaya, Thailand, og Blake Sibbit knipset et bilde av uhyggen.
Det er lite som tyder på at handleveggen med BSOD på er en del av en smart reklamekampanje.
Ny BSOD-skjerm
Ftser2k.sys er årsaken, og denne har å gjøre med tilkoblede USB-enheter å gjøre, så her har noen forsøkt å koble til en USB-pinne og klart å kræsje hele veggen.
Annonse
Du har antakelig sett det allerede, men BSOD-meldingen (som kommer når systemet får panikk og må omstarte) fikk en overhaling i Windows 8, og ser nå slik ut, og den bruker “vanlig språk” i stedet for å vise en hel skjerm med systemkoder og teknobabbel som nesten ingen forstår.
Vi har ikke sett den nye BSOD-skjermen dukke opp på en såpass spektakulær måte, men gi det litt tid så kommer nok det også.
Kilde
Geek.com
(Bilde: Blake Sibbit)
Annonse
Annonse