En undersøkelse utført av selskapet Gartner viser at et flertall av amerikanske IT-selskaper planlegger å rekruttere i løpet av neste år, selv om de bare forventer beskjeden vekst.
Best i finans
Finansmarkedet er den sektoren der flest forventer behov for nyrekruttering. 63 prosent planlegger å ansette flere IT-folk, mens 22 prosent planlegger en økning på 10 prosent eller mer.
Ledige stillinger og kvalifikasjoner
Selskapene mente det var vanskeligst å finne de rette personene til stillinger som prosjektadministrator, webapplikasjonsprogrammerer, sikkerhetsanalytiker, databaseadministrator og nettverksingeniør.
Den mest etterspurte kompetansen hos amerikanske selskaper er Peoplesoft, J2EE Microsoft.Net, Java, Oracle, Visual C#.Net, SAP, XML og XML Web Services.
Kilde: The Register
Annonse
Annonse