Dagbladets nettredaksjon slo tirsdag fast at «Konserndirektør Tormod Hermansen i Telenor vil flå norske Internettbrukere. Fra 1997 vil det bli nesten dobbelt så dyrt å surfe».
Saken var sikkert bra den, men det fikk ikke leserne oppleve. Linken gikk nemlig direkte til horekundesaken der det samme Dagbladet konkluderte med at «Politiet har kundelister og private videofilmer».
– Vi beklager feilen. Telenorsaken og Horekundesaken har absolutt ingen sammenheng med hverandre. Den gale linken skyldes muligens at vi byttet innholdet på vår førsteside på Internett. Den gale linken ble etter det jeg kjenner til rettet opp klokken 16.30 tirsdag ettermiddag, sier nettansvarlig Tore Neset i Dagbladet.

Neset sier til Dagens Telecom at han ikke eksakt vet hva feilen skyldes, men at det kan være menneskelig svikt.

Visekonsernsjef Terje Thon i Telenor er styreformann i Dagbladet. Dagens Telecom tror dermed det kan bli interessante ordvekslinger på neste styremøte i Dagbladet.

Ingen i Telenorledelsen hadde onsdag ettermiddag hørt om Dagbladets gale linking før Dagens Telecom ba om kommentarer.

Annonse
Annonse