Apple er i ferd med å pensjonere «Apple USB SuperDrive.»
Først lansert i 2008
Det var 9To5Mac som først oppdaget at Apple ikke lenger har produktet på lager fra Apple.com. Situasjonen er ulik her hjemme (949 kroner) og blant annet i Storbritannia der den fremdeles er i salg fra Apple.
Produktet ble lansert i 2008 og støtter brenning av CD-er og DVD-er. Apple droppet optiske lesere fra sine datamaskiner i 2013. Apple fikk tidligere kritikk for å promotere at iTunes kunne brukes til å «rippe» musikk CD-plater, men kontroversen ble fort glemt da Napster og senere Spotify kom på markedet.
Uansett om du er på kontoret eller ute på tur, så kan du både spille av og brenne CD-er og DVD-er med Apple USB SuperDrive-stasjonen. Den er perfekt når du skal se en film på DVD, installere programvare, lage sikkerhetskopier og mye annet.
Apple
Starten på slutten for Blu-ray



