nintendo switch 2
Den nye Switch 2-funksjonen er avslørt som en batterisparer som stopper på 90 prosent. 80 prosent er vanlig, men Nintendo ønsker samtidig å tyne ut så mange spilletimer som mulig, spesielt fordi Switch 2 har svakere batterilevetid sammenlignet med første generasjon.

Annonse


Ny Switch 2-funksjon avslørt

Nintendo Switch 2 har en batteribeskytter som stopper ladingen når batteriet er 90 prosent ladet, om ønskelig. Funksjonen er ikke aktivert som standard.

Stopper rett før 90 prosent

Dette for å forlenge kvaliteten på batteriet på konsollen som lanseres 5. juni for 6690 kroner. Vanligvis er verdien 80 prosent, noe alle med elbil kjenner til, men det er viktig å tyne batteriet på Switch 2, så her må det balanseres. Det er fra før kjent at Switch 2 har svakere batterilevetid enn forgjengeren.

Funksjonen blir å finne fra Systeminnstillinger > System, og«Stopp lading rundt 90 %». Det blir interessant å se om oppfølgerkonsollen gjør det enklere å skifte batteri. Dette er ikke offisiselt støttet, og listes av iFixit opp som en «moderat» vanskelig utfordring.

💬 Hopp til kommentarene

Annonse