Recharge tilbyr nå kortbetaling på alle sine 2500 lynladere i Norden. Samtidig lanseres to ladeabonnement i appen: Recharge Flow uten månedsavgift, og Recharge Move med lavere kWh-pris for hyppige brukere. Målet er å gjøre lading enklere og mer fleksibel for elbilister i hele Norden.

Annonse


Mye enklere lading

Ladeselskapet Recharge melder nå at alle selskapets lynladere er utstyrt med kortterminal.

To nye abonnement og kortbetaling

Selskapet har over 2500 ladere fordelt på Sverige, Norge, Finland og Danmark. I tillegg til kortterminal på samtlige, lanseres de to nye ladeabonnement i Recharge-appen. Ifølge selskapet gir dette «lavere pris per kWh, tilpasset hvordan du lader:»

  • Recharge Flow – for spontane brukere: 5,99 kr/kWh, ingen månedsavgift
  • Recharge Move – for deg som lader ofte: 4,79 kr/kWh, 69 kr/måned

– Det skal være enkelt å lade, enten du kjører elbil hver dag eller bare er på vei til sommerens langtur. Med både kortbetaling og fleksible abonnement gjør vi det enda enklere å lade med Recharge, sier David Lincoln Blom, kommunikasjons- og markedsdirektør i Recharge i pressemeldingen.

Recharge peker på at det i mange tilfeller vil være enklere å tappe med et kort, i stedet for å bruke app:

«Kortterminalene gjør at alle som trenger å lade raskt langs veien nå enkelt kan tappe/blippe kortet sitt – uten app eller konto. Det er et brukervennlig alternativ for feriereisende, førstegangsbrukere og besøkende. De nye abonnementene passer for deg som lader oftere og ønsker bedre kontroll over ladeutgiftene. Satsingene er en del av Recharges langsiktige arbeid for å tilby en mer fleksibel, brukervennlig og tilgjengelig ladeopplevelse for alle elbilister – i hele Norden,» skriver de.

💬 Hopp til kommentarene

Annonse