Er du redd for at bildet skal brenne seg fast på OLED-skjermen din? Om du har en ny modell med korrekt OLED-teknologi, er det ikke sikkert du behøver være så engstelig.
Innbrenningsproblemet ser i praksis ut til å være løst med visse moderne OLED-skjermer
Det er Monitors Unboxed som har langtidstestet MSI MPG 321URX med Samsungs QD-OLED-teknologi med en størrelse på 32″ og med 4K. Etter 15 måneder og rundt 3400 til 3800 timer med skjermen med samme bilder, er det ingen innbrenning å se.
Også PC Gamer har testet, inkludert LG sin WOLED-teknologi: «Bredere erfaringer med LGs konkurrerende WOLED-teknologi, inkludert våre egne, tyder på at den har minst like god motstand mot innbrenning som QD-OLED. Alt i alt ser det derfor ganske lovende ut for OLED når det gjelder innbrenningsproblematikk.»
QD-OLED (kvateprikker forbedrer bildekvaliteten) og WOLED (bruker hvite OLED-piksler som skapes ved å kombinere rødt, grønt og blått lys) er ulike varianter av OLED som er en samlebetegnelse.


