switch 2 91mobiles
Switch 2 ventes med en større 8,4" OLED-skjerm. Bilde: 91Mobiles

Annonse


Slik blir trolig «Switch 2» – selv Nintendo har kommentar

Nintendo er harde i kampen mot piratkopiering, og snakker aldri, aldri om fremtidige produkter før de på alle måter er klare. På den måten er de som Apple.

«Ikke offisielle»

Men nå har det vært så mange lekkasjer at selskapet har sett seg nødt til å uttale noe. «Disse bildene og videoene er ikke offisielle,» er den tørre og litt underldige meldingen fra selskapet – den er jo litt merkelig, all den tid de ikke bekrefter eller avkrefter om bildene og videoene er ekte. At innholdet ikke kommer fra offisielle kilder sier seg selv.

Her er en konseptvideo basert på de nyeste lekkasjene:

Nintendo er seg selv like

Det var forrige uke det lekket bilder av det som skal være de nye joy con-kontrollerne etter at hovedkortet lekket. Lekkasjene har pågått en stund, siden september, minst. Den gang ble det rapportert en lansering i løpet av våren. Det siste går på at Nintendo skal avsløre konsollen som trolig bygger på eldre Samsung 8 nm-teknologi skal vise den frem i januar og lansere i mars.

💬 Hopp til kommentarene

Annonse