Bethesdas Pete Hines har sett seg nødt til å forsvare noe så rart som åpningsskjermen til Starfield.
Er det rimelig å vurdere et spill basert på startskjermen?
De aller første har allerede tilgang til PC- og Xbox-spillet som lanseres 1. september og 6. september avhengig av utgave man betalte for. En av de som tydeligvis har fått ekstra tidlig tilgang er «Grummz» på X. Dette er ingen hvem som helst i spill-verdenen: Mark Kern har nemlig vært produsent for storspill som Starcraft og World of Warcraft, men nå kan han ha tråkket i det.
For Kern uttaler på X at han mener åpningsskjermen er svakt designet og at årsaken skal være at Bethesda og Microsoft gjør alt for å få spillet ut på markedet, koste hva det koste vil, og selv om det ikke er ferdig.

«Kan avsløre mye»
«Startskjermbildet til et spill kan avsløre mye om hvor travelt teamet var og hvor mye stolthet de har lagt i arbeidet sitt. Starfields startskjerm viser enten forhastede leveringsfrister av et lidenskapelig team som er overarbeidet, eller et team som ikke brydde seg,» er den krasse meldingen fra Kern som uttaler seg som at han har intim kjennskap til utviklingsprosessen.
Annonse
Det har han tydeligvis ikke, for da hadde han ikke gjettet på hvorfor – uten at det er noen garanti for at spillet ikke har mange feil og/eller er dårlig, selvsagt.
Hines omtaler Kern som «svært uprofesjonell» etter ubruddet
Fans av Bethesda og Starfield mener at Kern har tråkket i det, for Hines uttalte dagen etter at Kern tar helt feil, og at han oppfører seg uprofesjonelt, spesielt fordi han jobber i samme bransje:
Eller så designet det de ønsket seg, og at det har vært menyen vår i mange år og var en av de første tingene vi slo oss til ro med. Å ha en mening er én ting. Å stille spørsmål ved en utvikleres «omsorg» fordi du ville ha gjort det annerledes er svært uprofesjonelt fra en annen «utvikler»
Pete Hines, «Head of Publishing,» Bethesda


