Starlink sender nå e-post til utvalgte kunder med et nytt tilbud.
Koster over 2000 kroner måneden
Det er snakk om “Global Roaming,” for slik det fungerer nå må man være i et dekningsområde. Det er derfor tjenesten ikke fungerte i alle deler av Norge ved utrullingen for over ett halvt år siden – dette er nå løst:

Den nye måten å gjøre det på løser dette ved at kundens Starlink kan kommunisere med andre Starlink-satellitter (Starlink omtaler det som “verdensrom-lasere”) og derfor gi nett absolutt uansett hvor man er på kloden.
Prisen? 200 dollar, drøye 2000 kroner i måneden.
Annonse
Ikke mulig med eksisterende Starlink?
SpaceX poengterer at tjenesten ikke er perfekt og at brukere kan oppleve svake tilkoblingssignaler fra tid til annen.
“Global Roaming” er kun tilgjengelig å handle i dollar og man må selv importere Starlink-maskinvaren – betyr dette at den er modifisert, altså at det er snakk om mer enn programvare-endringer? Det vet vi ikke enda, men vi tror kun det er snakk om import til land der Starlink ikke selges på det nåværende tidspunkt.

Fra før av tilbyr tjenesten spesial-tilkobling når man kjører med større kjøretøy som camping-biler.
Vi testet Starlink for et knappe et halvt år siden:
Annonse
Annonse