I versjon 9 får endelig iOS støtte for sidestilte apper – en funksjon som har vært tilgjengelig i Windows siden åtteren lanserte i 2012.
Ikke kraftige nok
For øyeblikket er denne mulighet begrenset til kun iPad Air 2 grunnet svakere prosessorer i de andre iPad-modellene. Nå har 9To5Mac i samarbeid med utvikleren Hamza Sood avslørt at sidestilte apper mest sannsynlig kommer til iPad mini også.
I en kildefil fra den kommende Safari 9 i OS X El Capitan, viser nemlig støtte for delt skjerm i Safari på iPad mini.
Mulig å teste i iPad mini 3
Et utviklerverktøy i El Capitan for testing av responsen i et nettsidedesign, gjør det mulig for utviklere å teste simuleringen på iPad mini 3 kjørende i sidestiltmodus.
Annonse
Basert på dette konkluderer 9To5Mac med at delt skjerm mest sannsynlig blir tilgjengelig for iPad mini i en kommende oppdatering.
Vi regner med at vi får vite mer om iPad mini 4 under Apples storlansering 9. september.
Kilde:
9To5Mac


