For å svare smartklokke-hacker Corbin Davenports spørsmål til egen YouTube-video: Ja, vitenskapen har nå offisielt gått for langt.
Morsom hack
Det er emulator-programvaren Adosbox som har gjort det mulig for 16 år gamle Davenport å kjøre Windows 95, dog noe tregt, på den 1,63″ store Gear Live-smartklokka fra Samsung.
Klokka kjører ikke det 19 år gamle OS-et så kjapt som maskinvaren i klokka bør være i stand til (Snapdragon 400 CPU, 512MB of RAM, 4GB lagringsplass).
Windows 95 krever minimum en 386DX-CPU (486 anbefalt), 4 MB minne (8 anbefalt) og en harddisk på minst 50 til 55 MB.
Annonse
– Kunne vært kjappere
Årsaken til at OS-et lagger noe, er visstnok at kjappere emulatorer enn Adosbox, som Dosbox Turbo, ikke fungerer ordentlig med Android Wear.
Pytt pytt, for OS-et installerer og fungerer, og musstøtte er også inkludert og fungerer med skjermberøring.
Er dette redningen for de som savner startmenyen i Windows 8?
Kilde:
The Verge
Annonse
Annonse