En mockup basert på test.

Annonse


Slik blir Amazons nettbrett

Amazon har allerede produsert et nettbrett og prisen blir lav.

Amazon-nettbrettet eksisterer

Eksakt lanseringsdato er det ingen som vet, men at det eksisterer er det ingen tvil om. TechCrunch-blogger M.G Siegler er enn så lenge den eneste som faktisk har testet Amazons nettbrett, men han måtte dessverre love å ikke ta bilder av den.

Det er snakk om et 7″-nettbrett med mulig lansering i oktober.

Kun billig-modellen i år

Samtidig skal også Amazon ha planer om å lansere en større og dyrere 10″-modell en eller annen gang neste år.

Annonse


Amazon har planer om å lansere Kindle-nettbrettet enten i oktober som nevnt, eller november. Modellen Siegler testet var en DVT (Design Verification Testing)-utgave.

10″ senere

Amazons strategi skal først ha vært å lansere begge modellene samtidig, men satser nå alt på at billig-modellen blir en super-hit i et marked som ikke har hatt noen hit med en super-billig tablet.

Prisen på 7″ blir nemlig svært lav, kun 250 dollar (1300 kroner) i Statene

Gjør sin egen greie

Nettbrettene kjører Android, men Amazon gjør sin egen greie med Kindle-nettbrettene, mer enn noen andre har gjort før. Greia skal være at Kindle OS skal være lagt oppå Googles Android-OS i versjon 2.2, med andre ord ser ikke dette ut som Android i det hele tatt.

Brukergrensesnitt-fargepalettet skal være svart, mørkeblått og oransje.

Lite intern lagringsplass

7″-modellen skal kun ha 6GB lagringsplass dette grunnet fokus på nettsky-lagring og den har trolig en en-kjerne CPU, men dette kunne ikke bloggeren verifisere. Det var også referanser til SD-kort-støtte, men bloggeren fant ikke dette på selve enheten.

Den første modellen får kun WiFi, men Amazon skal allerede vært i forhandlinger med teleoperatører om å lansere 3G-modeller.

INSERT

10 timer batterilevetid

Batterilevetiden skal være på rundt 10 timer og nettbrettet har ikke kamera. Baksiden på nettbrettet skal være gummiaktig og den er svart.

Dette er altså Amazons 7″-nettbrett:

* Pris: 250 dollar (1300 kroner).
* En-kjerne CPU.
* Mulig støtte for SD-kort.
* Svært modifisert Android 2.2 med egen Kindle-progmvare på topp.
* Svart design med gummi-lignende bakside.
* Et helt eget mørkt brukergrensesnitt med hint av oransje.
* 6GB langringsplass, fokus på skylagring.

Kilder:
TechCrunch
TechCrunch

💬 Hopp til kommentarene

Annonse