Starter Linux-butikk
Selskapet melder på sin nettside at alle deres tidligere PC-modeller nå er borte. I løpet av de kommende dagene skal selskapet tilby maskiner med Linux. Kunden skal selv ha mulighet til å velge hvilket Linux-OS de vil ha på maskinen sin.
Hvem som helst kan installere Linux på sin maskin, så om dette blir en suksess gjenstår å se. Det er tross alt litt mer tidkrevenede å installere MacOS på ikke-Apple-maskinvare.
Stopper salget av Rebel EFI
Ikke bare har selskapet som nekter å gi opp stoppet salget av MacOS, de har også stoppet salget av Rebel EFI, en usb-minnepinne som skulle gjøre det enkelt å installere MacOS på en hvilken som helst PC.
Annonse
Grunnen til at selskapet har stoppet salget midlertidig er at de er usikre på om de fortsatt har lov å selge produktet etter at de tapte rettsaken. Mest sannsynlig har de ikke lov. Psystar ber også om donasjoner på sin netbutikk.
Kilde:
OSNews
Annonse
Annonse