Apple saksøkte Psystar for å selge MacOS på vanlige PCer. Så saksøkte Psystar Apple.
Stopper sak
Psystar kom ikke så langt. Faktisk har motsøksmålet deres mot Apple blitt henlagt før den i det hele tatt startet av dommer William Alsup.
Dommer Alsup har konkludert med at Apple ikke bryter noen lover ved å koble MacOS direkte til sin egen maskinvare. Psystar klarte heller ikke å bevise at MacOS i seg selv er et eget marked.
Billig-Mac
Psystar startet salget av billige Mac-kloner døpt OpenMac i april i år for 2800 kroner. Maskinen hadde modifisert firmware for å kunne starte og kjøre Apples OS. Det er ifølge MacOS EULAen ikke lov til å installere OSet på annet en maskiner fra Apple.
Annonse
Psystar har nå 20 dager på seg for å klage på dommen. Apples dom mot Psystar fortsetter uforandret, men det ingen nyheter fra denne enda.
Kilde:
Arstechnica.com
Annonse
Annonse