Dancecharge er tingen for deg som vil lade mobilen på festival. Så gjelder det bare å finne en ledig do...

Annonse


Lad mobilen med dans

Hva gjør du om du befinner deg i en teltleir med øl og musikk og milevis til nærmeste ledige stikkontakt?

For ille å skru av

Du kan naturligvis skru av mobilen og bare bruke den i nødstilfeller. Slik unngår du naturligvis å høre gnålet fra en bekymret Mamma, men du får på den annen side heller ikke tekstmeldingene fra hu fine i naboteltet eller foreviget favorittartisten på video.

Nei, svaret er DanceCharge – en dings som lader opp mobilen mens du danser. En slik produseres og selges av britiske Gotwind.

Voldsom energi

Nå har Gotwind gjort avtale med telegiganten Orange om å selge dingsen på årets Glastonbury-festival, som starter til helga.

Annonse


Laderen arbeider etter et såkalt kinetisk prinsipp, ikke ulikt armbåndsur som lades av håndbevegelser.

Når man danser på festival, beveger man gjerne kroppen voldsomt og mye. Dermed blir energien som utløses stor nok til å lade et mobilbatteri, hevder Orange og Gotwind.

Kilde:
Reuters.com

💬 Hopp til kommentarene

Annonse