– Bedrifter som kjøper telefoni som en ASP-tjeneste, trenger ikke en tradisjonell hussentral, heter det i en melding fra Cisco og Intellinet.
Intellinet standardiserer på Cisco-teknologi i sin infrastruktur for IP-telefoni og annen datatrafikk.
Pilotprosjekt
– Det gir innsparinger på drift- og investeringsbudsjett. I tillegg blir det med en IP-basert telefoniløsning gratis å ringe mellom avdelings-kontorer, samt billigere å ringe på det offentlige nettet, heter det i meldingen.
– Intellinet er først i Norge med denne løsningen, men er også blant de først på verdensbasis.
Annonse
Derfor blir dette en viktig referanse for Cisco rundt i verden, sier salgsdirektør Knut Ole Tande i Cisco Systems.
Fjernstyrt
Konseptet bygger på at vil ha gateway til telenettet via Intellinet. Apparater og/eller pc med softphone har de hos seg. Plattformen er basert på NT-server.
– De gamle properietære hussentralene vil dø ut og IP-baserte hussentraler basert på åpne plattformer vil overta. Med dette konseptet vil Intellinet gjøre det enkelt og trygt for kunder å gå over på den nye teknologien, sier adm. direktør Gunnar Sæther i Intellinet.
Intellinet er en ganske nystartet bedrift med rundt 50 ansatte, fordelt på Oslo og Sandefjord, hvor bedriften har sitt utspring og hovedkontor.
Annonse
Annonse