Spotify skal øke prisene i USA i løpet av første kvartal 2026, ifølge Financial Times. Det er ennå uklart om Norge og EU også får prisøkning, men historisk skjer endringer ofte like før eller etter at USA justerer prisene.

Annonse


Avslører Spotify-prisøkning

Financial Times rapporterer at Spotify skal øke prisene i USA i løpet av første kvartal 2026.

Spotify øker prisene i USA tidlig neste år

De gjør det altså ikke Black Friday-perioden (har du fått med deg ChatGPT-shoppingfunksjonen?), noe som nok er en god ide. Avisen ha snakket med tre personer med kjennskap til planene. Sist gang Spotify økte prisene, også i Norge, var i august i år:

  • Premium Individuell øker fra 129 til 139 kroner per måned.
  • Premium Family går opp fra 199 til 219 kroner i måneden.
  • Premium Duo har økt fra 169 til 189 kroner i måneden.
  • Studentrabatten justeres fra 69 til 75 kroner per måned.

Det gjenstår å se om prisene økes i Norge og EU-området samtidig, men som regel økes prisene i forkant eller etter en prisøkning i USA. Det er derfor ikke utenkelig at prisene øker i løpet av våren/sommeren.

Spotify startet å rulle ut lossless i september, etter flere år med spekulasjoner, og tidligere i november passerte tjenesten 700 millioner brukere.

💬 Hopp til kommentarene

Annonse