"Med Dynamic Power får du mange av de samme fordelene som med høyereffektladere i et kompakt format som får plass i lomma, slik at lading hjemme, på kontoret eller på farten blir raskere og mer praktisk enn noensinne. For hurtiglading kan du pare Dynamic Power-adapteren med iPhone 17-modellene (50 prosent batteri på rundt 20 minutter) eller iPhone Air (50 prosent batteri på rundt 30 minutter)," melder Apple om den nye laderen som ikke er i Norge.

Annonse


Apples nye lader er smart, men finnes ikke i Norge

Apple har lansert en ny «40W Dynamic Power Adapter with 60W Max.”

Apple og Google først med «USB PD 3.2 AVS»

Hvorfor ikke oversette? Et annet spørsmål vil være: hvorfor ikke kopiere det nøyaktige produktnavnet fra Apple.no? Av en eller annen grunn finnes ikke produktet i den norske nettbutikken, og det er synd, for laderen er andre på markedet etter Googles “Pixel Flex Dual Port 67W USB-C Fast Charger» som støtter USB PD 3.2 AVS («Adjustable Voltage Supply.»)

Systemet sørger for mer presis og smart lading som sakker ned farten ettersom batteriet lades. Tidligere var dette kun en greie i programvaren. Det med at den er dynamisk er også i navnet: 60W maks, men ikke som snitt eller hele tiden, kun i 18 minutter. Prisen i USA er 40 dollar, altså 400 kroner uten mva.

Annonse

Annonse


BEST FOR MAC

MacKeeper – Rask, ryddig og trygg Mac

  • 🧹 Frigjør lagringsplass med ett klikk
  • 🌐 Innebygd VPN for trygg og privat surfing
  • 🛡️ Beskyttelse mot virus og skadevare 24/7
  • ⚡ Optimaliser oppstart og ytelse
  • 🔍 Overvåk datalekkasjer og få sanntidsvarsler
  • 💻 Bruk på opptil 3 Mac-er
Få MacKeeper nå
Kun 62,50 kr/mnd

Fordeler med «40W Dynamic Power Adapter with 60W Max.”

  • Gir mer presis og effektiv strømdistribusjon enn faste volttrinn
  • Dynamisk justering av spenning i små steg (f.eks. 20 mV) for å optimalisere lading
  • Mindre varmeutvikling i både lader og enhet – bedre effektivitet og batterilevetid
  • Støtter høyere effekter (opptil 240 W under USB PD 3.2) for alt fra mobiler til bærbare PC-er
  • Kompatibilitet med et bredt spekter av enheter og kabler, så lenge de støtter AVS
  • Smartere strømstyring reduserer risiko for overoppheting eller skade på batteriet
Googles “Pixel Flex Dual Port 67W USB-C Fast Charger» selges i Norge for 789 kroner. Google: «Pixel Flex 67 W-laderen kan hurtiglade to enheter samtidig. Den prioriterer Pixel-telefoner og er laget for enkel oppbevaring.»

Nå er det spørsmålet om man må ha en slik lader for å lade iPhone 17 fra 0 til 50 prosent på 20 minutter, i stedet for 16-serien som bruker en halvtime.

40W Dynamic Power Adapter with 60W Max.

Apple har svaret:

  • Apples 40-watts dynamiske USB-C-lader (Model A3351) med maks effekt på 60 W
  • MagSafe-lader fra Apple (modell A3502, 1 m, eller modell A3503, 2 m) kombinert med Apples 40-wattslader (A3351) eller 30-watts USB-C-lader (A2164)

Apple: «Testene ble utført av Apple i juli 2025 med førproduksjonsenheter av iPhone 17, iPhone Air, iPhone 17 Pro og iPhone 17 Pro Max med førlanseringsprogramvare samt USB-C-ladekabel med Apples 40-watts dynamiske lader med maksimal effekt på 60 watt (Model A3351) og MagSafe-ladere fra Apple (modellen A3502 på 1 meter og modellen A3503 på 2 meter) med Apples 30-watts USB-C-lader (modellen A2164) eller Apples 40-watts-lader med maksimal effekt på 60 watt (modellen A3351). Tester av hurtiglading ble utført med utladede iPhoner. Tidene er målt fra Apple-logoen ble synlig ved oppstarten av enheten. Ladetiden avhenger av adapter, innstillinger, bruk og omgivelser. Faktiske resultater varierer.»

💬 Hopp til kommentarene

Annonse