Designer Sebastiaan de With har flere års fartstid hos Apple. Nå som han jobber for Amazon, har han hatt tid til å reflektere over Apple sin OS-grensesnittreise og har trolig i stor grad avslørt hvordan iOS 26 blir.
Microsoft har spennende konseptidéer, men det er Apple som ser ut til å gjøre dem til virkelighet med iOS 26
På LinkedIn forklarer de With at han hadde rolle som «ansvarlig for visuell merchandising hos Apple hadde jeg ansvaret for forberedelse og gjennomføring av nattarbeid knyttet til vareeksponering ved flere iPhone-lanseringer. Jeg ledet et team på opptil 15 spesialister og sørget for at stramme tidsfrister ble overholdt, noe som resulterte i vellykkede produktlanseringer. I samarbeid med tverrfaglige team utviklet jeg visuelt tiltalende utstillinger for sentrale Apple-produkter, noe som forbedret den totale kundeopplevelsen.»
«Fysikalitet: den nye UI-tidsalderen» er tittelen på blogg-innlegget det er vel verdt å lese, men det er konseptene i enden av artikkelen som er mest spennende, for han har laget det han tror er det nye grensesnittet. Ikke bare basert på Apples UI-reise, men også lekkasjene fra Mark Gurman, kodenavnet til Apple «Solarium» og selvsagt visionOS.

«Apple har lagt ned betydelig arbeid i automatisk maskering av ikoner i iOS 18, og jeg tviler på at det kun var ment for mørk modus eller tonede ikoner på en identisk svart gradientbakgrunn. Den enkle, mørke behandlingen av ikonbakgrunner får meg til å tenke at dette var forberedelser til en mer dynamisk materialbakgrunn,» spekulerer designeren.
Vi anbefaler å sjekke ut blogg-innlegg for flere konseptbilder.




