I løpet av de kommende årene er United sitt mål å levere Starlink på samtlige av sine over 1000 fly, og det er gratis så lenge man registrerer seg for bonus-programmet.
Fremskynder lanseringen
«Du vil kunne strømme, spille, handle, få sanntidsstøtte på United-appen og mer på skjermer i seteryggen og personlige enheter samtidig. Ingen forsinkelser, ingen behov for å laste ned på forhånd – forvent det samme pålitelige, høyhastighetsinternettet du har på bakken … nå i 35 000 fots høyde. Og helt gratis,» skryter selskapet i forbindelse med pressemeldingen:
«Flyselskapet forventer nå å begynne testing av Starlink neste måned, med den første kommersielle flyvningen som er planlagt å ta av denne våren med et United Embraer E-175-fly. United planlegger nå å utstyre hele sin to-kabins regionale flåte innen utgangen av året og ha sitt første mainline med Starlink på plass i lufta før året er omme.»

Verdens største flyselskap annonserte samarbeidet med SpaceX i september i fjor, samtidig med Air France:
«Fra sommersesongen 2025 vil Air France gradvis utstyre alle sine fly med denne toppmoderne teknologien, inkludert deres regionale flåte. I løpet av denne overgangsperioden vil flyselskapet fortsette å tilby en tilkoblingstjeneste om bord på fly som ennå ikke er utstyrt, inkludert en gratis “Message Pass” for Flying Blue-medlemmer og et betalt tilbud*** som dekker andre behov.”


