Helldivers 2 lanseres til Xbox Series 26. august for 40 dollar, det første Sony-spillet på konkurrentens plattform. Playstation og Xbox åpner nå gradvis for utveksling, og Sony dropper trolig PSN-kravet. Regissør Mikael Eriksson lover langvarig støtte og flere historier etter hvert som spillerbasen vokser. Kampen for Super Earth er bare i startfasen, hevder han.

Annonse


Playstation har aldri gjort det før

Helldivers 2 lanseres til Xbox Series 26. august for 40 dollar.

Uventet hit til Xbox i august

Dette er det første Sony PlayStation-spillet som distribueres på konkurrentenes plattform. Det er ikke helt nytt at de to “samarbeider”: PlayStation-spill kommer i økende grad på PC, og ditto for Xbox-spill på PlayStation. Det er verdt å merke seg at Sony neppe kommer til å gå i påloggingsfella de krevde for PC-spillere, altså PSN-pålogging – det står i det minste ingenting om akkurat det i pressemeldingen.

Mikael Eriksson, regissør, Helldivers 2:

Vi vet at gamere har ønsket dette lenge, og vi er utrolig glade for å kunne bringe flere Helldivers inn i spillet vårt. Vi har mye mer på lager for de kommende månedene og årene – og jo flere spillere vi har, desto flere historier kan vi fortelle! Kampen for Super Earth har så vidt begynt.

💬 Hopp til kommentarene

Annonse