OpenAI og Jony Ives første produkt er ikke noe brukeren tar med seg.
io sitt første produkt kommer trolig ikke før sent neste år, tidligst
Det første vi fikk høret var at det er snakk om et slags smykke man har rundt halsen, og som man snakker til. Men det kommer altså ikke først, det bekrefter rettsdokumenter relatert til merkevaren io som stammer fra Altman og Ives partnerskap.
Det har tidligere vært ryktet et produkt som sitter foran brukeren, et produkt som skal plassere seg et sted mellom mobil og laptop. Mer vet ikke enda om akkurat den biten.
Ming-Chi Kuo har tidligere kommet frem til følgende etter markedsanalyser:
- Masseproduksjonen er forventet å starte i 2027.
- Pakking og frakt vil skje utenfor Kina for å redusere geopolitisk risiko. Vietnam er per nå det mest sannsynlige produksjonslandet.
- Den nåværende prototypen er litt større enn AI Pin, men har et like kompakt og elegant format som en iPod Shuffle. Design og spesifikasjoner kan endres før masseproduksjon.
- En av de tiltenkte bruksområdene er å bære enheten rundt halsen.
- Den vil være utstyrt med kameraer og mikrofoner for å oppfatte omgivelsene, men vil ikke ha en skjerm.
- Enheten er forventet å koble seg til smarttelefoner og PC-er, og utnytte deres datakraft og skjermer.
LES OGSÅ: Det er ikke en iPhone, iPad eller MacBook – hva er det?
Annonse
iyO?
Det er iyO, et Google-backet selskap, som mener at IO-merkevaren er for nærme OpenAIs io Products Inc. Om dette er mer for å stagge en kokonkurrent, eller om det virkelig er for mærme, lar vi deg som leser, gjøre opp en mening om. Uansett har OpenAI fjernet alle referanser til io Products samtidig som de forsikrer om at samarbeidet fortsetter som før.
Det avsløres flere ting, blant annet at OpenAI har brukt mange måneder på å studere ørepluggprodukter, og hodetelefonmarkedet generelt sett. Likevel forklarer nå Tang Ten, som tidligere var toppsjef hos Apple, at det ikke er et «i-øre produkt eller et wearable-prodult.» Ten avslører uansett at prototypen ikke er spikret, og at priduktet minst ett år unna butikkhyllene. Da kan det hende det blir dette produktet vi nevnte innledningsvis er det som kommer først – kanskje tidlig 2027?
Kayla Wood, OpenAI:
Denne siden er midlertidig utilgjengelig på grunn av en rettskjennelse etter en varemerke-klage fra iyO om vår bruk av navnet «io». Vi er uenige i klagen og vurderer nå våre muligheter.


