Microsoft jobber med en ny nattmodus for Xbox-konsoller og de er kommet så langt at de igår begynte å teste den med Xbox Insiders-ringen Alpha Skip-Ahead.
Masse tilpasninger
Den nye nattmodusen lar Xbox-eierne dimme skjermene, kontrollerens lysstyrke og til og med Xbox-strømknappen.
Nattmodusen kommer med masse tilpasningsmuligheter som inkluderer forskjellige dimmingsnivåer og valgfritt blålysfilter. Microsoft gir også Xbox-eierne mulighet til å dempe LED-lysstyrken på kontrollerne i nattmodus og dempe eller slå av lyset i selve Xbox-strømknappen. Du kan også innstille Xbox’en til å bytte til systemets mørk modus og deaktivere HDR når nattmodus er aktivert.
Soljustering
Nattmodus kan aktiveres automatisk ved å sette opp en tidsplan. Den kan settes opp manuelt til gitte klokkeslett, eller den kan for eksempel aktiveres ved solnedgang og deaktiveres ved soloppgang.


