Data fra Sensor Tower kan nå avsløre at Mario Kart Tour er Nintendos største lansering på mobil noensinne.
90 millioner
På bare én uke har spillet blitt lastet ned over 90 millioner ganger. 53.5 millioner av nedlastingene er på Android, mens 36,5 er på iOS. Ikke så overraskende ettersom Android har flere brukere.
Men interessant nok bruker iOS-brukerne mer penger på spillet. Totalt har Nintendo tjent 12.7 millioner dollar på Mario Kart Tour, og 9.6 av disse millionene kommer fra iOS. Android-brukerne står på sin side for 3.1 millioner dollar av inntektene.
Går glipp av 11 millioner spillere
Nintendo har måttet tåle kritikk for hvordan brukerne kan bruke penger i spillet, og i Belgia har Nintendo valgt å ikke lansere Mario Kart Tour på grunn av landets forbud mot lootbokser.
Annonse
Kilde:
9to5Mac
Annonse
Annonse