ID. 2all er VWs nye billig-bil i ID-familien.
Liten og kompakt med forhjulstrekk – lanseres i 2025
Norsk pris har vi ikke enda, men i Tyskland koster den billigste 284 000 kroner omregnet fra euro. ID. 2all skal produseres i 2025, bruker syv sekunder på 0 til 100 og lader fra 10 til 80 prosent på rundt 20 minutter.
Rekkevidden er på inntil 450 km og den er “romslig som en Golf,” per VW.
Men allerede i år vil det komme oppgraderte, men også nye modeller fra Volkswagen på markedet. Salget av andregenerasjon ID.3 er allerede i gang, og senere i år kommer ID.7 og en lengre utgave av ID. Buzz.
VW
Selskapet ønsker å priskutte ytterligere: det utvikles en bil til 20 000 euro. I tillegg er det duket for en kompakt SUV i 2026.
Annonse
Oppgraderer grensesnittet
Travel Assist blir å finne i den lille bilen, et system som legger til opp så mye automatisert kjøring som mulig uten at bilen selv kjører.
Bagasjerommet har en kapasitet på 440 liter, og de
Vi vil også finne:
- IQ.LIGHT LED-matrise-frontlykter
- 3D LED-baklysklynger med horisontal LED-stripe
- Park Assist Plus med minnefunksjon
- ID.Light (intuitive lyssignaler for føreren)
- Elektriske seter med massasjefunksjon
- Panoramasoltak
- 440 liter bagasjerom
- Nedfellbare passasjerseteryggene gir et sammenhengende lasteområde på 2,20 meter
- Oppbevaringsrom 50 liter, under baksetet
- Berøringsskjerm – 12,9″ – leveres med en ny menystruktur
- Under berøringsskjermen: nyutviklet, separat kontrollpanel for klimaanlegg med opplyste knapper
VW nevnte også ID.7 som debuterer i Norge på tampen av året:
“ID.7 vil være en modell med en rekkevidde på inntil 700 km. Den vil først komme som sedan, med stor bakluke, før den noe senere introduseres som stasjonsvogn. Det er ventet at de første ID.7 vil rulle ut på norske veier mot slutten av året.”
Annonse
Annonse