Battlefield2042forlattrykter
Battlefield 2042 sesong 1 må gjøre det veldig bra for å øke et lavt snitt som har vært gjeldende en god stund.

Annonse


Hevder Battlefield 2042 er dødt og forlatt – EA tilbakeviser

Spill-insider Jeff Grubb mener at EA og Dice har gitt opp Battlefield 2042 og at de kun gjør minimum for å holde spillet i livet og vedlikeholde kontrakter.

«Battlefield 2042 er i hovedsak dødt»

Ifølge Grubb har Dice kun et lite team som jobber med katastrofe-spillet for å imøtekomme kravene om DLC-innhold. Støtten for spillet skal være fjernet, og en rekke medarbeidere skal ha blitt flyttet til andre prosjekter.

EA uttaler nå at dette ikke er sant samme dag som sesong 1 (som ble utsatt), «Zero Hour», er lansert med ett nytt kart og en ny spesialist:

Spillet har opplevd et par oppturer etter en rekke oppdateringer, men spillerbaresnittet de siste 30 dagene er fremdeles kun 2000 spillere i snitt.

EA uttaler:

«Dette er ikke sant. Det er et betydelig team på tvers av studioer som er fokusert på å utvide og forbedre Battlefield 2042-opplevelsen for våre spillere – i hjertet av dette er teamet vårt hos Dice. Vi forplikter oss til fremtiden til Battlefield 2042 og våre fokus-områder for spillet, basert på hva vi har hørt fra våre spillere.»