Den store spillkonferansen for utviklere skal egentlig arrangeres 16. – 20. mars i San Francisco.
Men kommer konferansen til å lide samme skjebne som Mobile World Congress (MWC), som ble avlyst på grunn av covid-19-viruset?
Microsoft trekker seg
Forrige helg ble det kjent at både Sony og Facebook (Oculus) har trukket seg fra årets Game Developers Conference (GDC).
Denne uken valgte også EA, Kojima Productions og Unity å trekke seg. Nå kan vi også legge til Micrsoft og Epic på denne listen.
Annonse
«Etter en nøye gjennomgang av globale helsemyndigheters retningslinjer, og som en forholdsregel, har vi tatt den vanskelige avgjørelsen om å trekke vår deltakelse fra Game Developers Conference 2020 i San Francisco», skriver Microsoft i et blogginnlegg.
Selskapet forklarer at ansattes sikkerhet og helse er øverste prioritet.
Istedenfor å delta på GDC, kommer Microsoft til å ha et digitalt arrangement 16. – 18. mars. Der vil selskapet strømme paneldiskusjoner, Xbox Series X-diskusjoner (maskinvare) og xCloud-presentasjoner.
Epic kommer heller ikke
Epic skulle ha flere opptredener under GDC, så at det store spillstudioet har trukket seg vil nok merkes.
Here at Epic we were excited about participating in GDC 2020. Regrettably, uncertainty around health concerns has made it unviable to send our employees, and so we have made the difficult decision to withdraw attendance.
— Unreal Engine (@UnrealEngine) February 27, 2020
Stay tuned for Epic news and more through other channels.
Står i fare for å bli avlyst
Med så mange giganter fjernet fra deltakerlisten er det naturlig å lure på om konferansen i det hele tatt blir arrangert. Det er ikke vanskelig å se for seg at GDC kan ende opp med å lide samme skjebne som MWC.
Samtidig er det viktig å påpeke at arrangørene sier at konferansen vil bli arrangert som planlagt. Men det samme sa også GSMA, arrangørene av MWC, bare noen dager før avlysningen var et faktum.
Kilde:
PCGamer
Annonse
Annonse