Sjefen i The Polyphony Digtal – selskapet bak Gran Turismo, har uttalt interessante ting om spillets fremtid med hensyn til grafikken.
Skal prioritere bildefrekvens over oppløsning
I en samtale med australske medier skal Kazunori Yamauchi ha snakket om racingspillets potensielle forbedringsområder der han påpekte antallet bilder i sekundet som et område de gjerne vil prioritere for fremtidige titler i spillserien.
Det har fra før av vært både prat om og eksperimentering av 8K på GT Sport, og med 8K som en mulighet på PlayStation 5 så er det litt overraskende at Yamauchi mener 4K er nok:
– Jeg mener at 4K er tilstrekkelig, oppløsningsmessig.
Satser på 120 eller 240 FPS
En naturlig utvikling i saker ville vært at et av Sonys ledende førstepartsstudioer hadde dratt nytte av den høyere oppløsningen på nestegenerasjon spillkonsoll – og spesielt med et spill som legger mye i det visuelle.
– Fremfor en utvikling i bildeoppløsning, er jeg interessert i å forbedre antall bilder i sekundet (frames per second). I stedet for 60 bilder i sekundet så håper jeg at vi kan øke dette til 120, eller til og med 240 FPS.
Kilde
GT Planet
Annonse
Annonse