Da iPhone 6 ble lansert, introduserte Apple «Live Photos».
Funksjonen fanger øyeblikkene før og etter et bilde blir tatt, noe som resulterer i en kort filmsnutt. Denne snutten kan du se ved å trykke og holde ned på bildet i iOS.
Men den Apple-eksklusive funksjonen har hittil kun fungert på selskapets egen plattform. Nå har imidlertid Twitter lagt til støtte for Live Photos.
Blir til GIF-er
Med den nye støtten vil slike bilder bli delt som en GIF på Twitter. Dermed kan brukere som ikke har iPhone se de «animerte» bildene.
Annonse
Du kan fortsatt laste opp bildene på vanlig måte, men da må du huske å ikke trykke på GIF-knappen under opplastingsprosessen.
Give the gift of GIFs. You can now upload your iOS Live Photos as GIFs anywhere you upload photos on Twitter. pic.twitter.com/D8TIfsBwyd
— Twitter (@Twitter) December 11, 2019
Kilde:
Twitter
Annonse
Annonse