Roberto Escobar, broren til narkobaronen Pablo Escobar, har annonsert en helt ny smarttelefon. Det er ikke hvilken som helst telefon heller: den kan foldes og skal konkurrere mot Samsung Galaxy Fold og Huawei Mate X.
Plastikkskjerm som er vanskelig å ødelegge
Og Escobar sitt store fortrinn er prisen, som er en brøkdel av hva både Galaxy Fold og Mate X skal koste. For 349 dollar får man inkludert både gratis frakt og et deksel.
Av de to konkurrentene er det Huaweis Mate X den har flest likheter med. Escobar Fold kan brettes ut til å bli i størrelse med et nettbrett på 7.8 tommer med et skjermforhold på 4:3 og oppløsning som tilsvarer FHD+. Skjermen er av typen AMOLED.
De øvrige spesifikasjonene ser ut som følgende:
Annonse
- Skjerm: 7.8-inch FHD+ foldable AMOLED
- Prosessor: Octa-core 2.8GHz Snapdragon 855
- GPU – Adreno 640
- Kamera: 16MP f/1.8 + 20MP f/1.8, OIS
- RAM: 6/8GB LPDDR4X
- Lagringsplass: 128/512GB, microSD card slot
- Batteri: 4,000mAh
- Tilkobling: dual-SIM, 4G LTE, Wi-Fi ac, USB-C
- OS: Android 9.0
Det er utover dette noen interessante biter til det hele: Escobar føler seg for det første veldig trygg på at telefonen ikke vil ha problemer ala Samsung Galaxy Fold, som i starten slet med skjermplager. Escobar har visstnok benyttet seg av “spesiell plastikk” som ikke går i stykker veldig lett.
Kilde:
Neowin
Annonse
Annonse