Det har vært spenning knyttet til hvem som overtar styreleder-posisjonen etter Elon Musk, og valget har til slutt falt på australske Robyn Denholm som fra før av har erfaring med både biler og teknologi.
Medlem av styret i fire år
Denholm har vært en del av styret siden 2014, men har hatt sitt hovedverv som økonomidirektør i den australske telekomtilbyderen Telstra. Hun slutter nå i Telstra og for å ta fatt i nye utfordringer som kommer med rollen som styreleder i den amerikanske elbilprodusenten.
Nylig ble Musk tvunget til å gå av samtidig som han måtte betale 20 millioner dollar etter å ha ytret seg misvisende på Twitter om selskapets fremtid.
Musk er fornøyd
Om forfremmelsen av Denholm sier Musk at Robyn har utstrakt erfaring fra både teknologi- og bilbransjen, noe som vil være til Teslas fordel. Han sier også at Denholm de siste fire årene har bidratt mye og hjulpet selskapet med å bli profitabelt.
Kilde:
Tesla Inc
Annonse
Annonse