Battlefield V blir trolig satt til den andre verdenskrigen.
Battlefield V blir trolig satt til den andre verdenskrigen.

Annonse


Slik blir årets “Battlefield” – Gjør som “Call of Duty”

“Akkurat som første verdenskrig fikk en oppfølger, kommer Battlefield 1 til å få en oppfølger i år”, skriver Venture Beat.

Battlefield V

Nettstedet melder at årets Battlefield-spill blir satt til den andre verdenskrigen – akkurat som fjorårets Call of Duty. Det blir i så fall første gang DICE og EA returnerer til andre verdenskrig siden Battlefield 1943 ble lansert i 2009.

Spillet er kjent som “Battlefield 2” internt i DICE, men ifølge Venture Beat blir den endelige tittelen “Battlefield 5”.

For noen år tilbake bestemte DICE og EA å endre strategi og gå vekk fra den moderne settingen i Battlefield-serien og heller gå tilbake i tid. Venture Beat skriver at selskapene ikke ønsket å gå rett til den andre verdenskrigen, men heller starte med den første for så å lansere et WWII-spill hvis det første ikke ble en suksess.

Annonse


Når det gjelder den ryktede oppfølgeren i Bad Company-serien, skriver nettstedet at det neppe vil skje i nærmeste fremtid.

 

Kilde:
Venture Beat

Annonse