Ifølge nye tall fra analyseselskapet Kantar, har iPhone sin høyeste andel på hjemmebane i USA på to år.
iPhone 7 på salgstoppen
Det er to produsenter som dominerer i USA, Apple og Samsung. Førstnevnte hadde en markedsandel på 40,5 prosent i kvartalet som avsluttet i oktober. Det er en økning på imponerende syv prosentpoeng sammenlignet med tilsvarende periode i fjor.
På tross at den var tilgjengelig kun rundt halvparten av kvartalet, var iPhone 7, 10,6 prosent, den mest solgte smarttelefonen i USA. Og med iPhone 7 Plus på en fjerdeplass, virker det ikke som et problem at lydutgangen er fjernet.
iPhone 6s og Samsung Galaxy S7 tok henholdsvis andre- og tredjeplass på salgslisten.
Annonse
Fortsatt størst
Android, som globalt sett er svært dominerende, er også størst i USA med 57,9 prosent av markedsandelen. Dog er det femte kvartalet på rad der tallene er svakere enn fjorårets, ifølge Kantars tall.
Google, som har nye Pixel i stallen, hadde 0,5 prosent av markedet. Det er på lik linje med Windows-telefonene og Huawei som jobber med å slå gjennom i USA.
Annonse
Annonse