Russiske TV- og filmprodusenter maner til kamp mot piratkopiering og de ønsker å få med Google, Microsoft og Yandex på lasset.
Ønsker ny lov
Rettighetshaverne ønsker at selskapene fjerner lenker til piratinnhold fra deres søkemotorer. Hvis de ikke gjør så, kan de ble holdt ansvarlig for krenking av kopibeskyttet materiale.
Et forslag fra Association of Film and Television Producers (APKIT) skal allerede ha blitt sendt til den russiske kulturministeren som for øyeblikket jobber med en ny piratlov.
Les også: Slik gjør de Google til den ultimate piratsøketjenesten.
Annonse
Mener søkemotorene er hovedårsaken
Sergey Semenov i APKIT forteller til Izvestia at medlemmene i organisasjonen tror at søkemotorene er hovedårsaken til piratkopering.
«Søkemotorer, dette er det beste stedet å stoppe denne krenkelsen. Vi ønsker tydelige instrukser i loven på at søkemotorene selv blir ansvarlige for krenkelsen hvis de ikke fjerner lenkene etter de er blitt gjort oppmerksom på brudd på opphavsretten», forteller han til Izestia.
Kilde:
TorrentFreak
Annonse