Nå som lanseringen av Windows 10 nærmer seg med stormskritt, er det en selvfølge at det begynner å dukke opp apper og nytteprogrammer spesielt utviklet for det nye operativsystemet.
Og er det ett område Windows trenger en justering, er det nettopp i lydjusteringen.
Individuell volumkontroll
Det er nok det utviklerne bak Ear Trumpet også har tenkt. Nytteprogrammet gjør det mulig å justere volumkontrollene for hver enkel applikasjon som er åpen, og gjør det via et enkelt sprettoppvindu fra systemstatusfeltet.
Annonse
Vi støtte ikke på mange problemer i vår korte test av Ear Trumpet, men vi vil anbefale dere å høyreklikke på appen og velge «Show desktop apps».
Et problem hadde vi riktignok, det var at Groove Music ikke dukket opp i listen, dog gjorde den innebygde video-appen Film- og TV-programmer det.
Burde vært standard
Det er overraskende at Microsoft ikke har implementert dette, selv om det er mulig ved å gå en kronglete vei via innstillingene. Fordelen med Ear Trumpet er at den er tilgjengelig rett på skrivebordet i en enkel og fin form.
Vi kan definitivt anbefale denne appen, men husk at den er kun tilgjengelig for Windows 10.
Kilder:
Neowin
Ear Trumpet
Annonse
Annonse