En hack av Windows 7 omtales som umulig å tette ifølge bakmennene og gir personer med onde hensikter full kontroll av OSet.
Svært farlig hull
Det er hackerne Vipin Kumar og Nitin Kumar som kommer med det utsagnet om at de har funnet en hack som ikke kan rettes.
Med mini-programmet VBootkit 2.0 på bare 3KB som man starter i oppstartssekvensen klarer hackerne å ta kontroll av OSet.
Hacken er en oppfølger til en Vista-hack som fungerte på samme måte. Programmet laster seg selv inn i minnet og ikke inn i harddisken. På den måten er det er svært vanskelig å oppdage.
Annonse
Kan ikke installeres over nett
Når VBootkit 2.0 er lastet inn på offerets maskin kan hackerne endre passord og få tilgang til beskyttede filer og gjøre ca. alt annet som om man selv skulle eie maskinen. Dette helt uten at man legger igjen bevis.
Den store fordelen er selvsagt at hullet krever at hackeren er fysisk tilstede ved maskinen som skal hackes. Dette kan likevel bli et stort problem på offentlige maskiner.
Kilde:
Networkworld
Annonse
Annonse