God of War-serien har vært svært populær på Sony-konsollene med hovedpersonen Kratos i spiss. I alt har det kommet tre God of War-spill – to til Playstation 2 og ett til den håndholdte PSP-en. Nå har tiden kommet for en filmatisering av spillserien.
Blockbuster-regissør
Mannen som skal regissere filmen er Brett Ratner, mannen bak den siste X-men-filmen og hele Rush Hour-serien. Dette ble annonsert svært uhøytidelig i sammenheng med avsløringen av regissøren til den kommende RoboCop, som for ordens skyld skal regisseres av Darren Aronofsky.
Lite har blitt avslørt om den kommende filmen, men vil med all sansynlighet inkludere spillprotagonisten Kratos i gamle Hellas. Om historien vil fortsette der spillserien slapp eller om det vil bli en filmversjon av historien i spillet har heller ikke blitt avslørt.
Manusskriveren til God of War, David Self, har tidligere stått bak filmer som Road to Perdition og Thirteen Days.
Kilde:
Shack News
Annonse
Annonse