Hans arbeidsgiver stevnet den norske staten inn for retten for noen måneder.
– Vi mener at det bør være fritt opp til andre aktører å komme inn på spillsiden i Norge. Derfor ønsker vi dette behandlet for å se på tolkningen av EØS-reglene.
«Retten har etter en helhetsvurdering kommet til at tolkningsspørsmålene saken reiser, bør reises for EFTA-domstolen», skriver tingrettsdommer Vigdis Berg.
Annonse
Saken kan være vurdert i EFTA-systemet inn årets slutt.
Andre spillselskaper enn Norsk Tipping får ikke operere på norsk jord. Samme type problemstillinger er det i en rekke land i Europa.
Men også fra Norge spilles det for millionbeløp hver dag på internett til utenlandsbaserte selskaper.
Ladbrokes ønsker også å åpne spillebutikker i Norge. Motstanderne hevder at norsk idrett og forskning vil miste grunnlaget sitt for mye av driften dersom spillmidlene fra Norsk Tipping skulle falle helt eller delvis bort.
Annonse
Annonse