I følge Aftenposten har rundt 100 forbrukere henvendt seg til Forbrukerombudet for å klage på teleselskapet. Det betyr at om lag 1 000 av 130 000 NextGenTel-kunder har vært så misfornøyd at de har funnet det nødvendig å få hjelp av forbrukerorganisasjonene.
For mange kunder
Gjennomgangsmelodien er at utstyret ikke virker, tjenester man aldri har bestilt blir levert og fakturert. Og ikke minst: Ingen er til stede for å svare på henvendelser når du skal klage din nød.
Årsaken til misèren forklarer NextGenTel selv med at kundetilstrømningen er større enn selskapet klarer å svelge unna.
Kundesjef gikk
– Vi mener at vi har hatt bra kontroll på veksten, men det skal noe til for å ruste seg for en økning på 200 kunder per dag, sier markedsdirektør Morten Ågnes i NextGentel.
Annonse
For en drøy måned siden gikk sjefen for NextGenTels kundeservice på dagen – etter massiv kritikk fra selskapets kunder.
Ikke alene
Flere norske bredbåndsselskaper har i sterke vekstperioder vært utsatt for kundenes vrede. Blant dem er Telenor og UPC.
Men dette har skjedd i en situasjon der konkurransen om bredbåndskundenes gunst har vært liten i forhold til det den er i dag.
Annonse
Annonse