Lyd-MMS fra Nokia
Nokia har funnet en ny måte vi skal bruke mobilen til å kommunisere på. Xpress lydmeldinger skal visstnok bli det nye og kule i 2005.
– Flere undersøkelser viste at forbrukerne så på Nokia Xpress som en rask og naturlig måte å kommunisere på. Det var spesielt populært blant unge mennesker som var veldig kreative i måter de kunne dele lydmeldinger med andre, fortsetter Pinomaa.
Til alle telefoner
Finnene lar brukerne få enkel tilgang til å lage og sende slike meldinger via en ny meny i sine telefoner. En lydmelding skal kunne tas opp og sendes med bare et par tastetrykk. Nokia vil inkludere teknologien Xpress audio messaging i flere av sine nye telefoner i år.
For å kunne motta slike meldinger må man imidlertid ha en MMS-telefon. Imidlertid kan man også motta slike lydmeldinger med dersom operatørene har installert Nokias Multimedia Application Gateway.
– Nokia Xpress lydmeldinger lar mobiloperatørene differensiere tjenestetilbudet sitt fra konkurrentene ved å benytte eksisterende infrastruktur, sier Pinomaa.