Fotballimål

Annonse


Ett år før engelsk nettfotball

Fotballimål– Internett inngår i den nye avtalen som regulerer senderettighetene for Premier League-kamper, sier Mike Lee, talesmann for selskapet som kontrollerer den engelske elitedivisjonen, til svenske Dagens IT.

Avtalen mellom Premier League og kringkasterne BSkyB og BBC går ut i år. Fra 2001 til 2004 vil det foreligge en ny lisensavtale. BSkyB har benyttet seg av muligheten til å sende direkte fotball på nettet en gang og BBC ikke i det hele tatt. BBC hevder at grunnen er manglende rettigheter.

Den nye avtalen åpner også for at ligaens klubber kan viser utdrag fra kampene på sine nettsider, mellom 48 til 72 timer etter kampslutt.

Manchester Uniteds er blant klubbene som er svært interessert i å vise kampene sine på nettet.

Annonse
Klubbens nettsider har åtte millioner besøkende i måneden, og TV-bilder fra kampene vil gjøre nettstedet enda mer populært, tror Tracy Kettle ved den engelske storklubben.

– Det er hva våre medlemmer vil ha. Vi ønsker å sende flere kamper. Alt sendes ikke på TV, sier hun.

(Origo)

Annonse


Annonse


Annonse


Annonse