Ferske nyheter fra Verdal, Melhus og Orkanger kan du nå lese selv om du er på andre siden av kloden.
Gjennom ett år har representanter fra de fem lokalavisene i Adressa-konsernet samarbeidet for å bringe lokalstoffet fra den gode, gamle papirutgaven ut på internett. De første lokalavisene i samarbeidet ble lagt ut på nett i januar.
Enklere kommunikasjon
– Dette er en nyvinning vi er stolte av, sier direktør for lokalavisene, Odd Einar Drilsvik til Adresseavisen. Han tror nettutgavene vil gjøre det enklere for leserne å komme i kontakt med avisen.
Vanligvis vil stoffet i avisene først legges ut etter at papirutgavene er kommet på gata. Men i helt spesielle tilfelle vil også nettet bli brukt til å formidle nyheter.
Annonse
Enkelt og rimelig
Avisene har samarbeidet om prosjektet. Dette innebærer også en felles design på sidene. Prisen for satsingen oppgis til å være mellom 30 0g 40 tusen kroner.
Tre av de fem lokalavisene er allerede tilgjengelige på nett. Dette gjelder Innherreds Folkeblad Verdalingen, Avisa Sør-Trøndelag og Trønderbladet. Hitra-Frøya og Fosna-Folket kommer snart etter.
Annonse
Annonse