Telia beklager den utvikling fusjonssaken har tatt, siden begge selskapene representerer betydelig teknisk og kommersiell styrke.
– Diskusjonene rundt fusjonen har hatt som oppgave å skape et forretningsmessig og internasjonalt konkurransekraftig telekom-konsern med forutsetninger for å etablere sterke internasjonale posisjoner samtidig som man også fortsetter å tilby de nasjonale kundene moderne telekommunikasjoner til konkurransemessige priser, sier Berg.– Et fusjonert konsern skulle derfor fått et meget sterk potensiale på telekom-markedet. Men samtidig er det en fordel at arbeidet kunne avsluttes på et relativt tidlig nivå, slik at selskapene ikke påføres unødig skade, sier konsernsjefen.Fortsatt norsk satsning
– Telia er en sterk operatør i hele Norden og Baltikum. I Norge fortsetter vi nå satsningen gjennom Telia Norge, og vi vil forsterke dette med en GSM 1800 utbygging. Gjennom Unisource og samarbeidet med AT&T, har Telia også en global plattform, avslutter Lars Berg.
Se også:
- Skuffet Dørum (20.02.98 kl 13:17)
- Svenskene bak bruddet (20.02.98 kl 13:13)
- Ville ikke være lillebror (20.02.98 kl 13:01)
- Svett smil fra Hermansen (20.02.98 kl 12:57)
- Klarte ikke å oppnå enighet (20.02.98 kl 11:07)
- Fusjonsbrudd i 12. time (20.02.98 kl 09:41)
Annonse