– Det er klart at offentliggjøringen og oppstyret om denne saken kompliserer de videre forhandlingene, sier departementsråd Per Sanderud i Samferdelsdepartementet.
Den tidligere lederen for post- og teleavdelingen, og nå øverste embedtsmann i departementet, er en av regjeringskvartalets beste ressurser når man snakker om telepolitikk og -liberalisering. Nå må han sette seg på flyet til Stockholm igjen, for å gjennoppta samtalene med kollegene i det svenske Näringsdepartementet. Avklart
– Det virker jo rimelig avklart nå, at vi skal fortsette forhandlingene, sier Sanderud til Dagens Telecom. -Men da regner jeg også med at vi får forståelse for at vi ønsker litt fred og arbeidsro fremover. Vi kan jo ikke arrangere pressekonferanse hver gang vi snakker med svenskene. Så den videre arbeidsgangen har jeg ingen kommentarer på nå, sier Sanderud.
Annonse
– Men det er vel ingen tvil om at det i neste uke blir vanskeligere å legge frem en fyllestgjørende redegjørelse om Telenors kapitalbehov når det nå er kjent at en fusjon er en mulig utgang, og at det vil endre det meste?– Jeg har ikke noen kommentarer på hva vi kommer til å foreta oss i fremtiden, svarer Per Sanderud.
Se også:
Annonse