– Utsettelsen gir ingen økonomisk konsekvenser for oss, men vår planlagte lansering av digitale TV-kanaler må naturlig nok utsettes. Andre kontrakter trer ikke i kraft før til høsten, så der er det ingen problemer, sier adm. direktør Knut Reed i Telenor Satellite Services til Dagens Telecom.
EksplosjonFredag 17. januar eksploderte en Delta 2 rakett under oppskyting fra Cape Canaveral i Florida. Telenors satellitt Thor II skulle skytes opp den 22. februar med en rakett av samme type.Det amerikanske luftforsvaret har satt i gang en granskingskommisjon for å finne årsaken til ulykken. Utsatt
All oppskyting med Delta 2 rakettene er utsatt til årsaken er funnet. Dette betyr at Telenor må vente med oppskytingen av sin satellitt i minst en måned.

Annonse