Konsernsjef Henrich von Pierer hadde all grunn til å være fornøyd da han torsdag morgen møtte 250 internasjonale pressefolk i München, Tyskland. Konsernet hadde i fjor en omsetningsøkning på om lag 10 prosent.
Vokste kraftig– Regnskapsåret 1996 var et ekstraordinært år på mange måter. Det var først og fremst et år da Siemens-konsernet vokste kraftig internasjonalt. Det var et år med innovasjoner og omstrukturering for oss. Til tross for dette kan vi vise til et rekordresultat, sier von Pierer.

Torsdag formiddag er det ventet at konsernsjef Henrich von Pierer vil fortelle pressen at Siemens-konsernet vil kutte kraftig ned på antall ansatte i Tyskland.

Onsdag kveld poengterte von Pierer ovenfor Dagens Telecom at Siemens AG ikke lengere vil være et tysk selskap, men legge vekt på å bli et multinasjonalt storkonsern.

Annonse