Hvert år like før jul er det internasjonal strid om hvor Julenissen egentlig bor. Mange land har forsøkt seg i kampen, men Norge og Grønland ser ut til å være vinnere. Dette til tross for at landene ikke har bygd opp egne «Julenisse-opplevelses-parker» slik de har gjort i Nord-Finland.
Henki er JulenisseNå har «The Big Blue» involvert seg i striden. I en internasjonal og meget kostbar reklamefilmkampanje slår IBM fast at Norge er Julenissens hjemland. Henki Kolstad spiller Julenissen i reklamefilmene som hver er på 30 sekunder. Filmene er spilt inn i Hollywood. Etter det Dagens Telecom erfarer vil reklamefilmene ikke bli vist i Norge. Sannsynligvis tenker IBM at vi nordmenn selvfølgelig vet hvor Julenissen kommer fra.Dagens Telecom prøvde tirsdag formiddag å få en kommentar fra IBMs informasjonsavdeling i Norge, men der var de mer opptatt av å sitte i møter enn å svare på spørsmål fra pressen.Lever han på Grønland?
For å ha en viss nøytral og objektiv balansering i saken, bringer Dagens Telecom en usminket melding fra nyhetsbyrået Flashback:



Annonse